V okolí ubytování je široká možnost využití volného času.

V zimním období jsou zde ideální podmínky pro lyžaře všech úrovní, pro milovníky běžek je udržováno několik desítek kilometrů běžeckých tras. Každý rok zde probíhá i známá Karlovská padesátka. Nedaleko je snowtubingová trať.
Návštěvníci vyhledávající klidnou odpočinkovou dovolenou mohou navštívit wellness termální bazén, saunový svět nebo využít masáže v objektu Hotelu Horal.
Večer pak pro všechny může přijít vhod nějaké tradiční valašské jídlo z hospody Kyčerka nebo si můžete vychutnat speciality zážitkové restaurace Lanterna.

V letním období jsou Velké Karlovice rájem všech turistů. Několik desítek kilometrů nabízí krásné panoramatické pohledy na Beskydy. Na vybraných trasách jsou k dispozici i rozhledny umocňující pohled do všech světových stran. Na přelomu jara a léta se každoročně koná Letní Karlovská 50, která vede po okružních turistických trasách kolem Velkých Karlovic. Pro milovníky golfu je zde hřiště, neobvykle zasazené do přírody, o devíti jamkách.
Do Velkých Karlovic můžete také přijet nově zbudovanou cyklostezkou Bečva, která vede až do Valašského Meziříčí a Přerova.
Návštěvníci vyhledávající klidnou odpočinkovou dovolenou mohou navštívit wellness termální bazén, saunový svět nebo využít masáže v objektu Hotelu Horal.

SKI areál Synot Kyčerka, Bike Park Kyčerka

Jde o areál vzdálený 150 metrů od našeho ubytování. V létě přitahuje adrenalinové nadšence vybudovaný Bike Park. V zimně pak několik sjezdových tras pro zkušené lyžaře nebo prostor pro nejmenší, kteří se teprve učí na lyžích stát. Centrem areálu je valašská hospoda Kyčerka, ke které si najdete cestu například přes Betlém, kolem kaple nebo přes několik dřevěných soch stvárňující ruzné druhy povolání, které se na valašsku vyskytovali nebo ještě stále vyskytují.

Karlovský Kostel

Pomyslným centrem Velkých Karlovic je i kostel Panny Marie Sněžné.

Wellness Horal

Pro vyznavače relaxační dovolené je zde možnost využít wellness programů v hotelu Horal.

Pěší turistika, cykloturistika

Ubytování se nachází na žluté turistické trase. Je tedy dobrým výchozím bodem pro pěší turistiku do okolí. Cyklostezka Bečva je vzdálená asi 2 km a je možné ji projet až na Vsetín a dále na připojené cyklostezky.

Rozhledna Miloňová

Najdete ji na vrchu Miloňová (846 m n. m.v) a byla dokončena v září  2012. Kolem rozhledny vede dětská turistická trasa „Hledej poklad kolem Galíku“.

Soláň

Příjemný výlet je na vrchol Soláň kde v zimě využijete řadu lyžařských svahů a v létě. Můžete navštívit nově postavenou zvonici Soláň, kde se pořádá řada kulturních akcí.